Gargždų futbolo klubo „Banga“ istorija prasidėjo 1966 metais, kai prie tuometinio Gargždų SMK dar 1961 rudenį suburta futbolo komanda pakeitė savo pavadinimą iš „Silikatininko“ į „Bangą“.
Per keliasdešimt metų „Banga“ išgyveno ir pakilimų, ir nuosmukių. Komandai teko žaisti ir aukščiausioje sovietinės Lietuvos futbolo pakopoje (1975, 1976 ir 1977 metais), ir nemažai laiko praleisti žemesnėse – antroje ir trečioje – pakopose. Svarbų vaidmenį „Bangos“ istorijoje suvaidino 1970 metais įsteigta Klaipėdos rajono vaikų ir jaunių sporto mokykla (garsi jau tuo, jog čia savo sportinį kelią pradėjo vienas geriausių Lietuvos futbolininkų Arminas Narbekovas).
Su sporto mokyklos auklėtiniais susijęs ir sėkmingiausias Gargždų futbolo istorijos periodas, kurio pradžia galėtume laikyti 1991 metus. Tais metais „Bangos“ futbolo klubas Pasaulio Lietuvių sporto žaidynėse iškovojo 3-ią vietą ir užėmė 1-ą vietą II lygos Vakarų zonos varžybose bei iškovojo teisę žaisti aukštesnėje pakopoje.
I lygoje (tuo metu antra Lietuvos futbolo pakopa) „Banga“ žaidė tris sezonus, o 1993-1994 metais pranoko net ir optimistiškiausius gerbėjų lūkesčius ir užėmusi 3-ią vietą iškovojo teisę žaisti aukščiausioje nepriklausomos Lietuvos futbolo pakopoje.
Startas tarp stipriausių Lietuvos futbolo komandų buvo sunkus, tačiau „Banga“ atsilaikė ir pirmąjį sezoną (1994-1995 metais) užėmusi 9-ą vietą tarp 12 ekipų liko Lietuvos futbolo elite. Kiek padidinus aukščiausios pakopos dalyvių skaičių, „Banga“ sėkmingai laikėsi tarp stipriausių dar keletą sezonų: 1995-1996 metais „Banga“ vėl užėmė 9-ą vietą, 1996-1997 metais – 12-ą vietą, 1997-1998 metais – 13 vietą.
Tačiau visiems Gargždų futbolo aistruoliams ilgiausiai atmintyje, matyt, išliks 1998-1999 metų sezonas, kai „Banga“, tarsi pratęsdama ankstesnio sezono pabaigos sėkmę, pakilo iki tuo metu aukščiausios per savo gyvavimo istoriją vietos – 7. Prieš sėkmingai savo aikštėje žaidusią „Bangą“ neatsilaikė ne tik panašaus pajėgumo klubai, bet ir savo kopimą į Lietuvos futbolo viršūnę pradėjęs „FBK Kaunas“ (2:1). Saulius Drąsutis šiose rungtynėse įmušė vieną įspūdingiausių savo karjeroje įvarčių, kai tik perėjęs vidurio liniją pasiuntė kamuolį į vartus per neapdairiai toli išėjusį kauniečių vartininką. Šis pralaimėjimas sutrukdė „FBK Kaunui“ triumfuoti jau 1998-1999 metų sezone.
1999 metais Lietuvos futbolo federacija nusprendė grįžti prie ankstesnės sezono formulės (pavasaris – ruduo), todėl tuomet įvyko vienas trumpiausių Lietuvos futbolo čempionatų. Sezonas startavo liepos 5 dieną, o baigėsi lapkričio 14 dieną atkrintamosiomis varžybomis. Reguliariajame sezone „Banga“ užėmė 8 vietą, todėl turėjo žaisti atkrintamąsias rungtynes prieš 3-ią vietą I lygoje užėmusį Tauragės „Taurą“. Gargždų futbolo komanda laimėjo abejas rungtynes – 3:0 ir 5:1 – ir dar sezonui liko tarp dešimties stipriausių Lietuvos klubų.
Deja, 2000 metų sezonas buvo paskutinis sėkmingojo 1994-2000 metų periodo „Bangos“ sezonas aukščiausioje Lietuvos futbolo pakopoje. Ne itin sėkmingai žaidusi „Banga“ liko paskutinėje – 10-oje vietoje ir po septynių sezonų tarp stipriausiųjų iškrito į I lygą.
2001-2005 metai ne patys linksmiausi Gargždų futbolo istorijoje. 2001 metų sezone „Banga“, tik prieš metus žaidusi aukščiausioje pakopoje, nesugebėjo išlikti I lygoje ir po ilgos pertraukos nukrito net į trečiąją Lietuvos futbolo pakopą. Tiesa, jau 2002 metais Gargždų futbolininkai laimėjo II lygos Vakarų zonos pirmenybes ir sugrįžo į I lygą, tačiau 2003 metų sezonas susiklosto nesėkmingai ir „Banga“ vėl krenta į II lygą. 2004 metais „Banga“ liko tik 3-ia II lygos Vakarų zonoje. 2005 metais II lygos Vakarų zonoje žaidė net dvi Gargždų komandos – „Banga“ ir „GMT-83“. Tai buvo pats nesėkmingiausias Gargždų futbolo sezonas per keliolika pastarųjų metų – užimtos 5-a („Banga“) ir 6-a („GMT-83“) vietos. Gargždų futbolas pasiekė tokį tašką, jog permainos buvo tiesiog neišvengiamos.
Gargždų futbolo aistruoliai susivienijo 2005 metų pabaigoje ir 2006 metais pradėjo aktyvią veiklą, siekdami grąžinti buvusią Gargždų futbolo šlovę bei atgaivinti futbolo tradicijas. Sėkmingai įveikusi licencijavimo kliūtis “Banga” 2006 metų sezoną pradėjo I lygoje. Sunkiai įsibėgėję gargždiškiai galiausiai finišavo 12-toje vietoje (iš 18 komandų). 2007 metų sezoną “Banga” pasitiko su pirmuoju užsieniečiu Gargždų futbolo klubo vyriausiojo trenerio poste. Italo Fabio Lopez vadovaujama komanda pasižymėjo įspūdinga gynyba (praleido 15 įvarčių per 27 rungtynes) ir užėmė I lygoje 6-tąją vietą (iš 12 komandų). F.Lopez vadovavo “Bangai” iki 2008 metų vidurio, kai persikėlė į A lygoje rungtyniavusius “Šiaulius”. Komandos vairą viduryje sezono perėmęs vienas garsiausių Lietuvos futbolininkų Valdas Ivanauskas padėjo klubui pakartoti keliolikos metų senumo pasiekimą – “Banga” iškovojo I lygos bronzos medalius.
2009 metais dėl kai kurių A lygos klubų demaršo Lietuvos futbole kilo sumaištis ir dalis I lygos klubų buvo pakviesti prisijungti prie A lygos. Kvietimu pasinaudojo “Banga”, Kauno “LKKA ir Teledema” ir Pakruojo “Kruoja”. Sunkiai įsibėgėjusi, viduryje sezono išgyvenusi trenerių kaitą (į užsienio klubą išvykusį V.Ivanauską pakeitė Vytautas Jančiauskas) “Banga” galiausiai finišavo 6-toje vietoje, taip pagerindama dešimt metų išsilaikiusį aukščiausios pozicijos aukščiausioje lygoje rekordą.
2009 metų pabaigoje “Bangos” vyriausiuoju treneriu tapo į gimtąjį miestą sugrįžęs Arminas Narbekovas. Jam talkinti pakviestas kitas gargždiškis – Vaidas Žutautas. A.Narbekovo vadovaujama komanda dar du kartus užėmė šeštąsias vietas A lygoje bei atvertė naują puslapį klubo istorijoje. 2010-2011 metų Taurės turnyre iki finalo nužygiavusi “Banga” (ten po pratęsimo ir teisėjų klaidų 2:4 nusileido Panevėžio “Ekranui”) įgijo teisę dalyvauti Europos lygos kvalifikacijoje. Debiutas nebuvo sėkmingas – teko pripažinti Agdamo “Qarabagh” (Azerbaidžanas) pranašumą (0:4 ir 0:3).
2012 metais “Bangos” vairą perėmė Vaidas Žutautas. Sunkiai sezoną pradėjusi “Banga” tiesiog siautėjo aikštėje antroje sezono pusėje ir ketvirtą kartą iš eilės finišavo 6-toje vietoje. 2013 metų sezono pradžioje (po penktojo turo) V.Žutautas pasitraukė iš vyriausiojo trenerio posto ir “Bangai” vadovauti buvo pakviestas Mindaugas Čepas (V.Žutautas tapo jo asistentu). Su naujuoju treneriu “Bangai” pavyko įveikti nesėkmių ruožą ir penktą kartą finišuoti 6-toje vietoje. Be to, gargždiškiai sėkmingai įveikė du 2013-2014 metų Taurės etapus ir antrą kartą klubo istorijoje prasibrovė į pusfinalius.
Deja, 2014 metų sezonas “Bangai” buvo vienas liūdniausių per atgimimo laikotarpį. Nors komanda vėl nukeliavo iki Taurės finalo (pralaimėjo 1:2 Vilniaus “Žalgiriui”) bei antrą kartą dalyvavo Europos lygos kvalifikacijoje (sužaidė 0:0 ir 0:4 su airių Sligo “Rovers”), į klubą pakviesti “investuotojai” iš Rusijos įvėlė “Bangą” į gausybę problemų (įtarimai sutartomis rungtynėmis, nemokami atlyginimai futbolininkams, neišvykimas į rungtynes Vilniuje). 2015 metų pradžioje pavyko nutraukti santykius su “investuotojais”, tačiau žala jau buvo padaryta – licencijavimo reikalavimų neįvykdžiusi “Banga” vėl sugrįžo į I lygą.
2015 metais V.Žutauto vadovaujama “Banga” trečią kartą klubo istorijoje pasidabino I lygos bronzos medaliais. Tiesa, 2016 metais tokios sėkmės pakartoti nepavyko – finišuota šeštoje vietoje. Tačiau visus nustebino moterų A lygoje debiutavusi “Bangos” merginų komanda. P.Kozlov vadovaujamos merginos po atkaklios kovos iškovojo aukščiausius apdovanojimus klubo istorijoje – aukščiausios lygos bronzos medalius.
2017 metais pagrindinė komanda buvo patikėta gargždiškiui Tomui Tamošauskui. Debiutas jaunam treneriui buvo sėkmingas – “Bangos” vyrai pirmą kartą istorijoje iškovojo I lygos sidabro medalius.