Trečiadienį Kaune Dariaus ir Girėno stadione “Banga” 1:0 įveikė čempionų titulą ginantį vietos “Žalgirį”.
Gyvenimą šiose rungtynėse gargždiškiams labai palengvino 17 minutę grubiai A.Olugbogi prasiveržimą sustabdęs A.Tolordava. Teisėjas nedvejodamas parodė varžovų gynėjui raudoną kortelę ir “Banga” įgijo kiekybinę persvarą.
Nuo tos akimirkos “Banga” tvirtai perėmė iniciatyvą ir žaidimą perkėlė į varžovų aikštės pusę. Tiesa, pavojinga buvo tik viena ataka. 23 minutę R.Filipavičius į baudos aikštelę pasiuntė A.Olugbogi, kuris suklaidino varžovus, tačiau paskutinę akimirką “Bangos” saugo smūgiuotą kamuolį varžovai nukreipė už galinės linijos.
Antrajame kėlinyje “Banga” dar aktyviau žaidė prie varžovų vartų. Jau 49 minutę po A.Olugbogi perdavimo gerą galimybę turėjo R.Filipavičius, tačiau jo smūgiuotą kamuolį kliudė gynėjas ir šis praskriejo greta vartų. 57 minutę jau po Cadu perdavimo iš kairiojo krašto R.Filipavičius vėl atsidūrė atakos smaigalyje. Šįkart smūgis buvo galingas ir tikslus – nuo skersinio nusileido varžovų vartininkui T.Švedkauskui už nugaros.
Ir po pelnyto įvarčio “Banga” kontroliavo situaciją, o varžovai bandė užklupti gargždiškius kontratakomis. Tik pačioje rungtynių pabaigoje čempionai nukreipė visas pajėgas “Bangos” vartų link. Per teisėjo kompensuotą laiką šeimininkai netgi turėjo neblogą galimybę išlyginti rezultatą. Laimei, R.Lekiatas galva iš kelių metrų smūgiavo greta vartų.
Paskutines kelias minutes komandų jėgos išsilygino, nes “Bangai” teko verstis be traumą patyrusio R.Henning. Tačiau komanda atsilaikė ir šventė svarbią pergalę.
Rungtynių santrauka – TOPLYGA YouTube kanale.
David Afonso komentaras – TOPLYGA YouTube kanale [nuo 3:00].
Žalgiris (Kaunas) – Banga (Gargždai) 0:1 (0:0)
Įvarčiai: 57 min. R.Filipavičius (Banga).
Įspėjimai: 35 min. L.Ribeiro, 60 min. Y.Karashima, 74 min. R.Oliveira, 75 min. F.Baldassarra (KŽ); 37 min. Cadu, 88 min. K.Asare, 90+5 min. V.Krynskyi (Banga).
Pašalinimas: 17 min. A.Tolordava (KŽ)
“Bangos” sudėtis: V.Krynskyi, V.Antužis, R.Henning, D.Malžinskas, Cadu (62′ A.Levšin), M.Sato (83′ M.Andrejev), D.Norvilas (43′ V.Magdušauskas), S.Praleika, R.Filipavičius, A.Olugbogi (83′ U.Cande), A.Appiah (83′ K.Asare). Atsargoje liko: A.Vitkauskas, L.Grinkevičius, S.Junior, J.Juozapavičius.
Kitas rungtynes “Banga” žais Gargždų miesto stadione šeštadienį, birželio 20 dieną, 18:30 su Vilniaus “Žalgiriu”.