#kaslaimės
Sunki pergalė

Antradienį Gargždų miesto stadione “Banga” 1:0 palaužė Marijampolės “Sūduvą”.

Gargždiškiai labai sėkmingai pradėjo dvikovą. Jau 4 minutę po R.Vėževičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto V.Piliukaitis iššoko prieš svečių vartininką V.Stebrį ir tiksliai smūgiavo į vartus – 1:0. Po kelių minučių “Sūduvos” gynėjai suklydo savo baudos aikštelėje ir atidavė kamuolį K.Laukžemiui. “Bangos” puolėjas atmetė kamuolį atbėgančiam R.Vėževičiui, bet stiprų kapitono smūgį atrėmė V.Stebrys.
Padariusi keliolikos minučių pauzę “Banga” kėliniui persiritus į antrąją pusę vėl kūrė pavojingas situacijas prie svečių vartų. 27 minutę po puikaus G.Vieira perdavimo V.Piliukaitis antrą kartą iššoko prieš V.Stebrį. Deja, šįkart “Sūduvos” vartininkas sužaidė užtikrintai. 37 minutę po K.Žebrausko perdavimo V.Piliukaitis dar kartą bandė įveikti V.Stebrį, tačiau šįkart “Sūduvos” vartininką išgelbėjo gynėjai – po rikošeto kamuolys nuskriejo greta vartų.
Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo svečiai. Per pirmąsias dešimt minučių jie tris kartus bandė įveikti M.Bertašių. 48 minutę “Bangos” vartininkas atrėmė A.Emsio smūgį iš kelių metrų, 49 minutę sugavo O.Zbun iš 30 metrų siųstą kamuolį, o 54 minutę gargždiškius išgelbėjo patys marijampoliečiai – E.Burdzilauskas iš arti pasiuntė kamuolį virš vartų.
Kai atrodė, jog “Bangai” pavyko išlyginti žaidimą, S.Urbys, stabdydamas svečių kontrataką, užsidirbo antrąją geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. Kurį laiką kiekybinę persvarą įgijusiems marijampoliečiams nepavyko sukurti pavojingesnių epizodų, tačiau 79 minutę po G.Mikulėno smūgio galva kamuolys praskriejo greta virpsto.
83 minutę gargždiškiai galėjo padidinti persvarą. Deja, po P.Srėbaliaus perdavimo iš dešiniojo krašto su gynėju kovojusiam I.Venckui nepavyko iš kelių metrų nukreipti kamuolio į vartus.
Rungtynių pabaigoje svečiai tiesiog apgulė “Bangos” vartus. 84 minutę M.Bertašius lietė I.Olaosebikan iš kelių metrų smūgiuotą kamuolį, kuris atsimušė į vartų skersinį. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis I.Olaosebikan dar kartą atsidūrė atakos smaigalyje – po jo smūgio galva kamuolys rikošetu nuo “Bangos” gynėjo atsimušė į virpstą.
Pergalė prieš turnyrinės lentelės kaimynus leido “Bangai” pakilti į septintąją poziciją.
Rungtynių santraukaOptibet A lyga YouTube kanale.
David Afonso komentarasOptibet A lyga YouTube kanale.

Banga (Gargždai) – Sūduva (Marijampolė) 1:0 (1:0).
Įvarčiai: 4 min. V.Piliukaitis (Banga).
Įspėjimai: 14 min. S.Urbys, 18 min. K.Žebrauskas, 41 min. D.Norvilas (Banga); 41 min. M.Pyrohov, 45 min. A.Emsis, 67 min. O.Zbun, 70 min. D.Coelho (Sūduva).
Pašalinimas: 63 min. (antra geltona) S.Urbys (Banga).
“Bangos” sudėtis: M.Bertašius, C.Eduardo, J.Januševskij, R.Šveikauskas, S.Urbys, R.Vėževičius (88′ M.Andrejev), D.Norvilas, G.Vieira, V.Piliukaitis (65′ V.Antužis), K.Žebrauskas (78′ P.Srėbalius), K.Laukžemis (65′ I.Venckus). Atsargoje liko: K.Smilingis, D.Dovydaitis, E.Kirjanov, E.Smulkys, B.Šatkus.
Kitas rungtynes “Banga” žais Šiauliuose šeštadienį, birželio 10 dieną, 19 valandą su “Šiauliais”.