#kaslaimės
Stebuklingas sezono finišas

Sekmadienį Kaune “Banga” 1:0 įveikė Kauno “Žalgirį” ir finišavo septintoje vietoje.

Kad nereiktų dairytis į tuo pat metu Marijmapolėje vykstančias “Sūduvos” ir “Dainavos” rungtynes “Banga” nuo pirmųjų susitikimo minučių rungtyniavo aktyviai. Tiesa, pirmą pavojingą progą turėjo kauniečiai, kai 8 minutę L.Pilibaitis iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį greta vartų. Vėliau galimybes pasižymėti pirmajame kėlinyje turėjo tik gargždiškiai. 13 minutė po kampinio S.Urbys iš kelių metrų smūgiavo greta vartų. 29 minutę po greitos kontratakos D.Romanovskij iš 17 metrų pasiuntė kamuolį varžovų vartininkui į glėbį. Po keletos minučių šeimininkų gynėjas neleido kamuoliui pakliūti į vartus po pavojingo S.Yoshikawa smūgio. Dar po minutės jau “Žalgirio” vartininkas A.Mickevičius gelbėjo savo komandą nuo D.Romanovskio smūgio į apatinį vartų kampą.
Antrajame kėlinyje atkuto ir aikštės šeimininkai, vis dažniau apsilankydavę prie “Bangos” vartų. Laimei, dažnai ties baudos aikštelės prieigomis kauniečių atakos užstrigdavo. Ne daug kuo galėjo pasigirti ir “Banga”. Visgi 70 minutę po S.Urbio perdavimo iš dešiniojo krašto A.Mickevičius atrėmė itin pavojingą P.Lotužio smūgį. 76 minutę paplušėti teko ir K.Smilingiui, išgelbėjusiam komanda nuo šeimininkų smūgio iš kelių metrų.
Papildomos įtampos “Bangai” sukėlė ir žinios iš Marijampolės. Ten 79 minutę “Dainava” išsiveržė į priekį ir paaiškėjo, kad gargždiškiams būtina įveikti kauniečius.
Rungtynių didvyriu tapo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs K.Žebrauskas. Iš pradžių jaunasis “Bangos” saugas pavojingai smūgiavo iš toli, vėliau tik centimetrų pritrūko, kad pasiųstų kamuolį į vartus iš baudos aikštelės, o galiausiai 84 minutę, pasinaudojęs šeimininkų klaida, smūgiu iš 16 metrų pasiuntė kamuolį į vartus.
Per likusį laiką “Bangos” futbolininkai negailėdami jėgų stabdė šeimininkų atakas ir užbaigė sezoną puikia pergale. Pergalė ne tik garantavo išlikimą A lygoje, bet leido aplenkti nesėkmę Vilniuje patyrusį Telšių “Džiugą” ir užkopti į septintąją vietą. Šią vietą komandai lėmė įspūdingas finišas – per paskutines 5 rungtynes “Banga” iškovojo 3 pergales, 2 kartus sužaidė lygiosiomis ir įsirašė į sąskaitą 11 taškų.
Rungtynių santraukaOptibet A lyga YouTube kanale.
David Afonso komentarasOptibet A lyga YouTube kanale.

Žalgiris (Kaunas) – Banga (Gargždai) 0:1 (0:0).
Įvarčiai: 84 min. K.Žebrauskas (Banga).
Įspėjimai: 22 min. E.Kloniūnas, 64 min. D.Naah, 79 min. M.Thuique (Žalgiris); 72 min. I.Venckus, 86 min. K.Smilingis, 89 min. D.Romanovskij, 90+2 min. E.Bračkus (Banga),
“Bangos” sudėtis: K.Smilingis, R.Vėževičius (90′ P.Srėbalius), E.Bračkus, D.Padaigis, V.Antužis (70′ K.Žebrauskas), P.Lotužys (70′ I.Venckus), D.Norvilas, D.Romanovskij, S.Yoshikawa, K.Urbaitis, S.Urbys. Atsargoje liko: M.Bertašius, E.Jurjonas, M.Petrikas, K.Pliuškys, A.Spyčius.