#kaslaimės
Trečiadienį – LFF Taurės pusfinalis

Trečiadienį 18:30 Gargždų miesto stadione LFF Taurės ketvirtfinalyje “Banga” susitiks su “Palanga”.

Varžovas. Šiuo metu aštuntąją vietą A lygoje užimanti “Palanga” gyvena labai keistus metus. Palangiškiai ne tik įsibėgėjus sezonui pakeitė klubo savininkus ir vadovus, bet ir sezoną pradėję viena sudėtimi, po liepos mėnesio pertraukos kovas tęsia visiškai kita. Iš esmės komandoje liko tik du legionieriai – estas S.Mošninikov ir Ispanijos pilietybę turintis Y.N’Goran. Tarp naujokų – ne tik Lietuvoje žinomi A.Tručinskas, K.Upstas, K.Gusočenko (visi trys pirmoje sezono pusėje atstovavo “Atlantui”), T.Eliošius (“Panevėžys”) ir M.Paukštė (II lygos “Utenis”), bet ir visas pulkas legionierių – ukrainiečiai A.Yakovlev ir M.Guyganov, gruzinas G.Diakvnishvili, portugalas A.Lebre, kroatas J.Jurjevic, baltarusis S.Rusak ir keletas kitų. Iš viso to pulko verta išskirti Andrii Yakovlev, kurio margame gyvenimo aprašyme tarp gausybės klubų yra ir kartais Europoje sužibantis Borisovo BATE (Baltarusija).
Beje, permainų karuselė “Palangoje” ir toliau sukasi. Klubas jau spėjo atsisveikinti ir su vienu iš naujokų – vartininku iš Brazilijos J.Da Cruz, o pirmadienį “Palanga” paskelbė, kad atsisveikina ir su trumpai komandai vadovavusiu baltarusiu Viačeslavu Geraščenka bei patiki komandos vairą Algimantui Briauniui.
*
Istoriniai pasiekimai Taurės turnyre. 2010 metais įkurtas “Palangos” klubas negali pasigirti dideliais laimėjimais Taurės turnyre. Iki šio sezono palangiškiams buvo pavykę nukeliauti tik iki ketvirtfinalio, tad jau žaidimas pusfinalyje pajūrio klubui yra istorinis įvykis.
“Bangai” tai bus jau trečiasis pusfinalis. 2011 ir 2014 metais gargždiškiai ne tik pasiekė šį etapą, bet jį sėkmingai įveikė ir žaidė finale. Tiesa, finale “Bangai” sėkmės pristigdavo – 2011 metais gargždiškiai po pratęsimo 2:4 nusileido Panevėžio “Ekranui”, o 2014 metais 1:2 Vilniaus “Žalgiriui”.
2019 metų turnyras. Nuo antrojo etapo kelią link Taurės pradėjusi “Banga” 2:1 įveikė Elektrėnų “Versmę”, 2:0 Vilniaus “Tera”, 3:0 Ukmergės “Spartaką”, o ketvirtfinalyje po baudinių serijos (dvikova po pratęsimo baigėsi 2:2) įveikė A lygoje žaidžiantį Kauno “Žalgirį”.
Vienu etapu vėliau startavę palangiškiai 1:0 įveikė Vilniaus “Ateitį”, 4:0 Plungės “Babrungą” ir po baudinių serijos (rungtynės – 1:1) Telšių “Džiugą”.
*
Primename, kad pagal Taurės reglamentą jei pagrindinis rungtynių laikas baigsis lygiosiomis, bus žaidžiamas pratęsimas (du kėliniai po 15 minučių). Jei ir tada nugalėtojas nepaaiškės, bus mušami vienuolikos metrų baudiniai.