“Banga” – LFF Taurės pusfinalyje

Antradienį Gargždų miesto stadione “Banga” LFF Taurės ketvirtfinalyje po baudinių serijos įveikė Kauno “Žalgirį”.

Banga (Gargždai) – Žalgiris (Kaunas) 2:2 (0:1), baudiniai – 5:4.
Įvarčiai: 66 min. E.Bračkus, 98 min. D.Lukošius (Banga); 14 min. (iš 11 m) Y.Bushman, 117 min. L.Pilibaitis (Kauno Žalgiris).
Baudiniai: P.Lotužys, D.Norvilas, E.Bračkus, G.Kruša, K.Urbaitis (Banga); Y.Bushman, P.Otele (neįmušė), D.Matulevičius, D.Galkevičius, P.Širvys (Kauno Žalgiris)
Įspėjimai: 34 min. D.Norvilas, 92 min. D.Lukošius, 103 min. V.Pocevičius, 119 min. T.Norbutas (Banga); 24 min. D.Šešplaukis, 50 min. K.Šilkaitis, 86 min. E.Vaitkūnas, 86 min. Y.Bushman (Kauno Žalgiris).
“Bangos” sudėtis: T.Norbutas, V.Antužis, E.Bračkus, D.Padaigis (46′ K.Gnedojus), V.Pocevičius, A.Bačanskis (90+3′ P.Lotužys), G.Kruša, D.Norvilas, D.Lukošius, N.Urba (46′ K.Urbaitis), R.Matos da Silva. Atsargoje liko: D.Španceris, J.Skuodas, A.Šveistrys, I.Venckus.

“Banga” be baimės pradėjo dvikovą su ketvirtąją poziciją A lygoje užimančiais Kauno “Žalgirio” futbolininkais. Jau 6 minutę po N.Urbos tolimo smūgio kamuolys praskriejo greta virpsto.
14 minutę gargždiškiams nesėkmingai susiklostė situacija kauniečiams keliant vieną iš kampinių – teisėjas užfiksavo žaidimą ranka ir skyrė vienuolikos metrų baudinį. “Žalgirio” legionierius Y.Bushman pergudravo T.Norbutą ir pasiuntė kamuolį į vartus.
Pirmajame kėlinyje komandos ne itin džiugino gausiai susirinkusius žiūrovus pavojingais epizodais. Svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau smūgių į “Bangos” vartus beveik nebuvo. Žaidimas kiek pagyvėjo tik pačioje kėlinio pabaigoje. 42 minutę po eilinio kampinio kauniečių puolėjas galva smūgiavo greta virpsto. Po poros minučių įtampa kilo jau prie svečių vartų – po tolimo R.Matos da Silva “šūvio” “Žalgirio” vartininkas M.Matuzas neužtikrintai gaudė kamuolį, tačiau “Bangos” futbolininkai nesuskubo pasinaudoti šia klaida. Netrukus “gaisras” kilo jau prie gargždiškių vartų, kai dešiniuoju kraštu prieš T.Norbutą išbėgo R.Krušnauskas. Laimei kauniečių puolėjas smūgiavo netiksliai. Kėlinį užbaigė D.Padaigis baudos smūgiu iš 35 metrų, tačiau kamuolys nuskriejo tiesiai į glėbį M.Matuzui.
Per pertrauką atlikusi du keitimus “Banga” kur kas smagiau pradėjo antrąjį kėlinį. 52 minutę po R.Matos da Silva perdavimo iš kairiojo krašto K.Urbaitis iš baudos aikštelės smūgiavo greta vartų. 57 minutę pakėlus kampinį E.Bračkus numetė kamuolį K.Urbaičiui, tačiau M.Matuzas didelių pastangų dėka “Bangos” saugo smūgį atrėmė. 60 minutę prie G.Krušos baudos smūgiu į baudos aikštelę pasiųsto kamuolio pirmasis suskubo E.Bračkus, tačiau kamuolys tik “paglostė” vartų konstrukciją. 65 minutę dar kartą sužaidė R.Matos da Silva ir K.Urbaičio tandemas, tačiau gargždiškio smūgį vėl atrėmė M.Matuzas. Visgi pakėlus kampinį svečių gynybiniai įtvirtinimai griuvo – K.Urbaičio nuo kampinio vėliavėlės siųstas kamuolys pasiekė prie tolimojo virpsto buvusį E.Bračkų ir šis užtikrintu smūgiu išlygino rezultatą – 1:1.
Įvartis kiek sutrikdė kauniečius ir “Banga” vos nepasinaudojo šiuo sutrikimu. 79 minutę po D.Lukošiaus perdavimo R.Matos da Silva aplenkė kauniečių gynėją R.Sadauską ir iššoko prieš M.Matuzą. Deja, “Bangos” puolėjui kauniečių vartų sargo nepavyko įveikti.
Pratęsimą aktyviau pradėjo kauniečiai. 91 minutę itin pavojingą P.Otele smūgį iš baudos aikštelės atrėmė T.Norbutas, o Y.Bushman bandymą blokavo gynėjai.
99 minutę D.Norvilo perdavimas pasiekė D.Lukošių, kuris iš kelių metrų iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus – 2:1.
Besibaigiant pirmajam pratęsimo kėlinukui “Bangą” nuo nemalonumų išgelbėjo E.Bračkus, nuo vartų linijos atmušęs klastingą D.Matulevičiaus bandymą.
114 minutę R.Matos da Silva buvo arti to, kad padidintų persvarą, tačiau jo pavojingą smūgį atrėmė M.Matuzas.
Kauniečiams pavyko išsigelbėti 117 minutę, kai po perdavimo į baudos aikštelę D.Matulevičius galva numetė kamuolį L.Pilibaičiui ir šis smūgiu iš kelių metrų išlygino rezultatą – 2:2.
Rungtynių pabaiga buvo kiek chaotiška, nes teisėjas iš pradžių nusprendė, kad laikas dvikovą baigti, tačiau po konsultacijos su rezerviniu teisėju rungtynes pratęsė dar porai minučių.
Vienuolikos metrų baudinių serijos herojumi tapo T.Norbutas, atrėmęs “Žalgirio” legionieriaus P.Otele bandymą. “Banga” penkiais tiksliais smūgiais pasiėmė kelialapį į Taurės pusfinalį, kuris turėtų vykti rugsėjo 17-18 dienomis (tiksli data ir varžovas paaiškės ištraukus burtus).
Rungtynių santrauka – žr. ČIA.
Tomo Tamošausko komentaras – žr.ČIA.
Kitas rungtynes “Banga” žais Kaune šeštadienį, rugpjūčio 31 dieną, 14 valandą su “Hegelmann Litauen”.