#kaslaimės
10 turas: atvažiuoja debiutantai

Šeštadienį 16 valandą Gargždų miesto stadione “Banga” susitiks su “Vilniumi”.

Varžovai. Futbolo klubas “Vilnius” susikūrė pernai II lygoje rungtyniavusios Baltijos futbolo akademijos (BFA) pagrindu. Nors BFA 2018 metais II lygos Pietų zonoje finišavo tik aštuntoje vietoje, finansavimą užsitikrinę vilniečiai dalyvavo I lygos licencijavimo procese ir teikė paraišką dalyvauti I lygos pirmenybėse.
Debiutas I lygoje “Vilniui” nėra itin lengvas – per devynias rungtynes patirti net 6 pralaimėjimai. Ypač sunkus buvo startas, kai Vilniaus ekipa 1:4 pralaimėjo “Hegelmann Litauen”, 2:3 “Stumbrui B” ir 0:2 “Jonavai”. Vėliau debiutantai nustebino savo aikštėje 2:1 palauždami “Dainavą”. Dar po dviejų pralaimėjimų (0:1 “Nevėžiui” ir 2:3 “Džiugui”) pavyko iškovoti ir antrąją pergalę – 2:1 įveikti “Riteriai B”. Per paskutinus du turus vilniečių sąskaitoje pralaimėjimas (1:3 “Kupiškiui”) ir lygiosios (0:0 su “Vyčiu”).
Debiutantų gretose daug pernai II lygoje žaidusių BFA auklėtinių. Tačiau greta jų ir patyrę P.Malinauskas (gimęs 1994), A.Korsakas (1996), H.Šidlauskas (1996), L.Valvonis (1997) ir P.Kalimavičius (1997). Jie I lygoje yra atstovavę “Trakams B” (P.Malinauskas ir P.Kalimavičius) ir “Vyčiui” (A.Korsakas, H.Šidlauskas, L.Valvonis). Be šių futbolininkų dar galima išskirti ir keletą jaunesnių futbolininkų – “Trakų B” marškinėlius vilkėjusį I.Kružiką (1998) ir “Žalgirio B” auklėtinius E.Moriną (1999) ir E.Motuz (1998).
*
“Banga” šias rungtynes pasitinka su didesniai nei įprasta nuostoliais. Prie nuo sezono pradžios nerungtyniaujančio G.Samsonik prisijungė rimtą traumą patyręs M.Petrikas. Dvikovoje nedalyvaus petį susižeidęs V.Magdušauskas ir susirgęs N.Urba. Gali būti, kad nuo atsarginių suolo arba iš tribūnų rungtynes teks stebėti G.Krušai ir K.Gnedojui.
*
Į šeštadienio rungtynes nemokamai bus įleidžiami su vaikais atvykę tėvai. Kviečiame visus!