#kaslaimės
Trečiasis Taurės etapas: kelionė į Vilnių

Šeštadienį 17 valandą Vilniuje LEU stadione “Banga” susitiks su Vilniaus “Tera”.

LFF Taurės burtai “Bangai” dar kartą lėmė kelionę į Vilnių. Balandžio 27 dieną mūsų komanda po atkaklios kovos antrajame Taurės etape 2:1 įveikė III lygos Elektrėnų “Versmę”. Šįkart iššūkis turėtų būti dar rimtesnis, nes Vilniaus “Tera” rungtyniauja II lygos Pietų zonoje.
Ilgą laiką rungtyniavę žemesnėse lygose vilniečiai nuo 2015 metų yra nuolatiniai II lygos dalyviai. Tiesa, šioje lygoje “Tera” neblizga. Po to, kai II lygoje liko tik dvi zonos, vilniečiai finišavo 9 iš 10 (2017 metais) ir 13 iš 13 (2018 metais). Šiemet “Tera” II lygoje jau sužaidė ketverias rungtynes, iš kurių laimėjo vienerias (3:1 prieš Utenos “Utenį”) ir patyrė tris pralaimėjimus (1:2 prieš Vilniaus “Ateitį”, 2:3 prieš Kauno “Žalgirį B” ir 2:3 Kybartų “Sveikatą”).
Taurės turnyre didžiausias vilniečių pasiekimas – šešioliktfinalis. T.y., kaip tik tas etapas, kuriame ir susitinka “Banga” ir “Tera”. 2017 metais vilniečiams buvo palankūs burtai ir jie iškart atsidūrė šešioliktfinalyje, kuriame 0:2 nusileido Vilniaus “Prelegentams”. 2018 metais “Tera” pirmajame etape 3:1 įveikė žemesnėse lygose rungtyniaujančią Vilniaus “Vovą”, o šešioliktfinalyje buvo priversta pripažinti Elektrėnų “Versmės” pranašumą (1:3). Šiemet “Tera” išvengė pirmojo etapo, o antrajame net 6:0 nugalėjo žemesnių lygų Vilniaus “Reaktyvą”.
Dauguma “Terai” atstovaujančių futbolininkų neturi didesnės patirties aukščiau nei II lyga. Iš visų išsiskiria Mantvydas Eiza (gimęs 1993), kurio gyvenimo aprašyme yra tiek A lyga (2011-2013 metai Tauragės “Tauras”, 2015 metai Kauno “Stumbras”), tiek I lyga (2017 metais Vilniaus “Vytis”), ir Vilius Zabarauskas (1989), kuris daugiau nei prieš dešimt metų buvo garsiojo A.Breikšto futbolo projekto dalis ir žaidė Ukmergės “Vilkmergėje” (I lyga), o vėliau trupmai A lygoje atstovavo Vilniaus “Vėtrai” ir Pakruojo “Kruojai”.
Vilniečių sudėtyje yra ir keletas legionierių – ukrainietis O.Mazurenko (1979), brazilas A.Leite (1988), egiptietis M.Attia (1990) ir rusas S.Tarkhanov (2000). Pastarieji trys turi patirties ir I lygoje: brazilas 2015 metais atstovavo Alytaus “Auskai”, egiptietis 2015 metais Kėdainių “Nevėžiui” ir 2016 metais Kauno “Kaunui”, o rusas praėjusiais metais trumpai rungtyniavo Vilniaus “Vytyje”.
*
Taurės dvikovoje tikrai nežais V.Magdušauskas, šiuo metu dalyvaujantis peržiūroje Vokietijoje. Greičiausiai aikštėje neišvysime ir mikrotraumą patyrusio K.Gnedojaus.
*
Primename, kad pagal Taurės reglamentą jei pagrindinis rungtynių laikas baigsis lygiosiomis, bus žaidžiamas pratęsimas (du kėliniai po 15 minučių). Jei ir tada nugalėtojas nepaaiškės, bus mušami vienuolikos metrų baudiniai.