#kaslaimės
8 turas: į svečius pas kaimynus

Trečiadienį 18:30 Kretingoje “Banga” susitiks su “Minija”.

Paskutinį kartą oficialias tarpusavio rungtynes “Banga” ir “Minija” žaidė būtent Kretingoje. 2016 metų rugpjūčio 10 dieną gargždiškiai neturėjo didelių problemų ir įveikė kaimynus net 6:0. Nors praėjo tik kiek daugiau nei dveji metai, abi komandos yra iš esmės pasikeitusios. Iš tose rungtynėse pasirodžiusių 15 futbolininkų šiuo metu “Bangoje” karjerą tęsia tik 5. Kretingiškių gretose liko tik 2 iš 13. Tiesa, “Minijos” sudėtyje yra dar vienas tų rungtynių dalyvis – tuo metu “Bangoje” rungtyniavęs Edgaras Drąsutis.
2016 metais paskutinę vietą užėmę ir iš I lygos iškritę kretingiškiai po kurio laiko ėmėsi rimtos savo futbolo pertvarkos. Jau 2018 metais “Minija” pasiekė pirmuosius apčiuopiamus rezultatus – tapo II lygos Vakarų zonos pirmenybių nugalėtojais ir sugrįžo į I lygą. Prie šios kaimynų sėkmės prisidėjo ir pernykštės Klaipėdos “Koralo” problemos – viduryje sezono į “Miniją” atėjo keletas klaipėdiečių. Dalis šių futbolininkų – D.Surblys (gimęs 1987), K.Inta (1992) ir jau minėtas E.Drąsutis (1996) – ir šiemet tęsia karjerą Kretingos klube.
“Minijos” gretose dar galima išskirti patyrusį D.Naviką (1983), A lygoje rungtyniavusį P.Jušką (1994), ne pirmą sezoną Kretingoje žaidžiantį rusą A.Solovyev (1995) ir dar tris šiemet prie komandos prisijungusius legionierius – kazachą A.Seitkaliyev (1992), prancūzą Y.Barry (1991) ir iš Dramblio Kaulo Kranto kilusį S.Y.Traore (1997). Nuo šio sezono “Minijai” vadovauja A ir I lygos patirties su “Palanga” sukaupęs kretingiškis Valdas Trakys.
2019 metų sezonas “Minijai” kol kas klostosi ne itin sėkmingai. Per šešerias rungtynes kretingiškiai iškovojo tik vieną pergalę ir dar du kartus sužaidė lygiosiomis. Vienintelė pergalė pasiektą dar antrajame ture, kai svečiuose 1:0 įveiktas “Žalgiris B”. Vėliau namie du kartus sužaista lygiosiomis 2:2 su “Pakruoju” ir 1:1 su “Atmosfera”. Nelabai sėkmingas kaimynams gegužės mėnuo – Kėdainiuose 0:5 pralaimėta “Nevėžiui”, nors daugiau nei kėlinį kretingiškiai turėjo vienu žaidėju daugiau, o praėjusį šeštadienį namie “Minijai” teko pripažinti ir “Jonavos” pranašumą – 0:2.
*
“Bangos” gretose nebus traumuoto G.Samsonik ir su Lietuvos U-18 rinktine į Čekiją išvykusio V.Magdušausko.