Svarbi merginų pergalė

Sekmadienį Gargždų miesto stadione “Bangos” merginos 4:2 nugalėjo Vilniaus MFA “Žalgirį”.

Iš protokolo. Banga (Gargždai) – MFA Žalgiris (Vilnius) 4:2 (1:0).
Teisėjas – G.Zaniauskas. Žiūrovų – 50.
Įvarčiai: 1 min., 62 min. ir 86 min. L.Gedminaitė, 51 min. V.Žatkina (Banga); 75 min. P.Potapova, 87 min. D.Dockaitė (MFA Žalgiris).
Įspėjimai: 60 min. L.Gedminaitė (Banga).
Pašalinimai: 63 min. M.Grikšaitė, 65 min. V.Žatkina (Banga); 63 min. B.Antonovič (MFA Žalgiris).
“Bangos” sudėtis: V.Jurgaitytė, D.Švarcaitė, P.Narbutaitė, K.Žiliūtė, E.Petrauskaitė, V.Žatkina, K.Pranulytė, E.Buivydaitė, M.Grikšaitė, M.Judeikytė (89′ A.Gedminaitė), L.Gedminaitė (90+1′ A.Bondarenko). Atsargoje liko: V.Švarcaitė.

Mūsų merginoms pavyko jau pati pirmoji ataka. Vilniečių gynėja nesėkmingai bandė nutraukti tolimą K.Žiliūtės perdavimą, tačiau kamuolys atiteko L.Gedminaitei, kuri ramiai įveikė vartus palikusią vartininkę – 1:0. Vėliau gargždiškės be didesnių problemų stabdė sostinės ekipos bandymus atstatyti pusiausvyrą, o pačios tikrino vilniečių budrumą kontratakomis.
Kaip vėliau paaiškėjo, pirmasis kėlinys buvo visiškai ramus, palyginus su aistrų kupinu antruoju kėliniu. 51 minutę po M.Judeikytės aštraus perdavimo V.Žatkina įspūdingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų antrą kartą nuginklavo varžovių vartininkę. 62 minutę po K.Pranulytės pakelto kampinio L.Gedminaitė smūgiu galva padidino “Bangos” persvarą iki 3:0.
Jau iki to laiko kibirkščiavusios aistros prasiveržė 63 minutę, kai raudonas korteles prieš save išvydo “Bangos” kapitonė M.Grikšaitė ir vilnietė B.Antonovič. Dar po poros minučių gargždiškės neteko ir V.Žatkinos, kai ši ne visai sportiškai atsakė į viešnių pražangą.
Įgijusios kiekybinę persvarą vilnietės perkėlė žaidimą į “Bangos” aikštės pusę. 75 minutę po tikslaus P.Potapovos baudos smūgio iš 18 metrų į viršutinį vartų kampą viešnioms pavyko sušvelninti rezultatą – 3:1. Tačiau “Žalgirio” viltis sudaužė L.Gedminaitė, 86 minutę įveikusi varžovių gynėjas ir vartininkę – 4:1. Nors netrukus D.Dockaitei tolimu smūgiu dar sykį pavyko įveikti V.Jurgaitytę, “Banga” jau neišleido pergalės iš savo rankų.
Iki moterų A lygos pabaigos komandoms liko sužaisti po 3-4 rungtynes. Trečioje pozicijoje įsitvirtinusiai “Bangai” liko trejos rungtynės. Mūsų komanda devyniais taškais lenkia MFA “Žalgirį” ir dešimčia Šiaulių SG-FA (varžovėms liko po keturis susitikimus).
Kitas rungtynes mūsų merginos žais Šiauliuose spalio 28 dieną 18 valandą su Šiaulių SG-FA.